Hakkımızda

Beton şehirler, plastik türevi eşyalar, içinde nefes alamadığımız yapılar, yapay ışıklar hepimizi yordu, biliyoruz. Bunun yanında bir de; kaşın, gözün, ağzın, burnun, giydiklerin, kariyerin, işin, eşin her şey dört dörtlük olmalıydı. Ama olmadı, biliyoruz. 


“Dünyada kusursuz iki insan vardır. Biri ölmüştür, diğeri de hiç doğmamıştır.” Çin Atasözü

Kokedama

Mükemmel olmaya çalışmaktan Yorulmadın mı?

Çağımızın "kusursuz ol" diktelerine inat, doğanın kusurları olduğu halde ne kadar muazzam ve görkemli olabildiğini sana göstermek için şimdi buradayız. Yeşil bir dünyayız biz; Seninle aynı dünyada yaşayan. Bizi ilk defa görüyor olabilirsin, ya da hakkımızda az şey biliyor.

Özümüz : WABI – SABI  felsefesi ışığında doğallığa, yaşanmışlığın çekiciliğine, sade ve özgür olmaya inanıyoruz.

İKİGAİMİZ : BİTKİLER

Japonlar'ın uzun yaşamalarının sırrının; kendilerini her gün yataktan kaldıracak bir hayat amaçlarının, yani tutkularının olması olduğu keşfedilmiştir. Bu tutkuya ise "ikigai" adı verilmektedir. HERBBALL markasının tutkusu ise; iç mekan bitkileri ve HERBBALL bir iç mekan bitki tasarım atölyesi. Bitkilere yeni yuvalar yaratıp, Sizin yuvanıza sunuyoruz. Kokedama, bitki tasarımı ve iç mekan bitkileri bakımı ile ilgili bir araya geldiğimiz dünyamıza hoş geldiniz. Sıra dışı bir bitki severseniz, yeni dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa, farklı bir hediye arıyor üstelik bitkisi canlı olsun diyorsanız şimdi Sizin için üretiyoruz.

HERBBALL kusurlu güzelliğiyle bize hayatı pürüzlerle sevmemizi öğretiyor.

Ben ise Gözde Özuğur. Bitki aşığı, hayalperest, mükemmeliyetçi olmaktan çokça yılmış, kusurlarını kabullenmeye çalışan, tutkusunu bitkilerde bulmuş, senin gibi çağın üzerimize attığı fazla yüklerin ağırlığından kurtulmak için kaçış yolu arayan biriyim. Markanın kurucusu, bir hayalin ateşleyicisiyim. Seninle bu hayali paylaşmak paha biçilemez. Buraya geldiğin için teşekkürler. Yaşamlarımız içindeki kusurlarda barınan gerçek güzelliği bulup, doğal döngünün içindeki hataların harmonisini kabul ettiğimiz, bol yeşil günler dileğiyle.
Gözde Özuğur