İç Mekan Bitkileri

Ev, ofis, restoran, kafe vb. aklınıza gelen tüm iç mekanların havasını bir yeşille değiştirmek mümkün.  Dekorasyonun vazgeçilmez parçaları iç mekan bitkileri, yaşam alanınıza doğayı taşımanızı sağlayacak en önemli unsurlardan birisidir.

İç mimari tarzınız ne olursa olsun, masaüstü ölçekten, tavana kadar uzanan yüksek boyuttaki bitkilere kadar her birinin mekana dokunuşu ve yaratacağı etki bambaşka olacaktır. Herdem yeşil bitkilerin mekanınıza girdiği anda atmosferde yaratacağı değişikliği gördükten ve bitkinizi yetiştirmeye başladıktan sonra çıkan her yeni yaprağın hazzını tattıktan sonra bitki yetiştirmenin bağımlısı haline gelebilirsiniz.

Yoğun şehir hayatı, kalabalık, iş stresi, mükemmel olma baskısı içinde nefes alacak alanlar arıyoruz. Yuvalarımız da bu bağlamda sığınaklarımız, deşarj olmak için gittiğimiz her mekan da kaçış noktalarımız. Bu kaçışlarda aradığımız ortak nokta ise sakinlik, huzur, doğa ve birazcık yeşil. Bu niyetle, hepimiz için yeşil alanlar yaratıyoruz.

Bitkileri doğal malzeme ile buluşturmak en keyiflisi. Bu noktada gözümüzü yine doğaya çevirip iç mekan bitkilerimizi “terracotta” dediğimiz toprak saksılarda sunuyoruz.