Teslimat ve İade

TESLİMAT

 

Teslimat, anlaşmalı kargo şirketlerinden biri aracılığı ile ALICI’nın sipariş formunda belirttiği adrese teslim edilecektir. Kokedama ve bitki tasarımları bölümündeki ürünleri içeren kargonuz, İstanbul içine 20 TL+KDV olarak, İstanbul dışında kalan şehirlere destinasyona göre 25 – 30 TL + KDV olarak ücretlendirilir. Ürünün teslim süresi İstanbul içine minimum 1 gündür (ertesi gün), İstanbul dışına minimum 2 gündür. Teslim lokasyonuna göre şehir merkezleri için 1-2 iş günü, şehir merkezine uzak noktalar için 3 iş günüdür. Belirtilen süreden daha uzun sürede teslim edilmesi durumunda tarafınıza bilgi verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.


Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta’sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir. İç mekân bitki tasarımları bölümündeki terracotta saksıdaki bitkiler sadece İstanbul içine aşağıdaki semtlere kurye ile teslim edilmekte ve bölgeye göre fiyatlandırma değişmektedir:

Beşiktaş,  Şişli, Sarıyer : 20 TL;

Eyüp, Beyoğlu, Üsküdar, Fatih ; 25 TL;

Kadıköy, Ataşehir, Beykoz, Maltepe, Ümraniye, Bakırköy, Zeytinburnu, Gaziosmanpaşa 30 TL’dir.

İstanbul içindeki aşağıdaki bölgelere İç mekân bitki tasarımları bölümündeki terracotta saksıdaki bitkiler teslimatı yapılmaz. Yukarıda belirtilen lokasyonlardan alınabilir.

Adalar, Avcılar, Arnavutköy (ilçe), Başakşehir, Beylikdüzü, Çatalca, Çekmeköy,  Gaziosmanpaşa, Kartal, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Tuzla.

Diğer tüm tasarımlar Türkiye’nin her yerine gönderilmektedir. Acil bir siparişiniz olması durumunda instagram(@herbball) veya hello@herbballs.comadresi üzerinden bize ulaşmanızı rica ederiz

www.herbballs.com on-line alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkânı tanır. Ender de olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklar tükenebilmektedir. Bu durumda: ödemesini internet üzerinden yaptınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

İADE


Ürün iade istekleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri esas alınarak yapılmaktadır. İade ve değişim gönderileri tarafınızca karşılanır. Teslim aldığınız ürün ile ilgili herhangi bir hasar tespit ederseniz lütfen ürünü kargo firmasına iade ediniz. Hasarlı ürünler anında bildirildiğinde taşıyıcı firma sorumlu tutulacaktır.  HERBBALL; taşıyıcı kaynaklı kayıp, çalınmış ve gecikmiş paketlerden sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda taraflar, maddi kaybı taşıyıcı firma tarafından isteyecektir.

İade ya da değişim yapmak istediğiniz ürün/ürünler için ilgili sipariş numarası ile birlikte eb geç 14 gün içinde hello@herbballs.com adresine mail atmanızı rica ederiz. İade nedeni ile birlikte iade/değişim onayı tarafımızdan alınmalıdır.Ürün ve aksesuarları, hasarsız ambalajı ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımıza gönderilmelidir. İade ve değişim gönderileri tarafınızca karşılanır.

 

ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder.İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte süreç başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra,  kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir Ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak “artı bakiye” olarak kredi kartınıza yansır. Sürecin uzunluğu tamamen bankanıza bağlıdır.